Free Shipping
Product Video
Product Video
Description
Description
| Collection: | Nicky |
|---|---|
| Colors: | Tan, Gray, Ivory, Light Gray, Light Brown |
| Construction: | Hand Crafted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
| Fringe Length: | 0.59" |
Shop Similar Styles
-
Sale price: $139 Regular price:$15913% offUnit price /Unavailable
-
WashableOutdoor
Margaret Damask Sage & Gray Washable Area Rug - Becki Owens x Livabliss
Sale price: $219 Regular price:$24912% offUnit price /Unavailable -
-
Bellara Luxury Fringed Faux Silk Rug
Sale price: $149 Regular price:$17917% offUnit price /Unavailable -
-
Marlene Damask Off White & Blue Area Rug - Becki Owens x Livabliss
Sale price: $119 Regular price:$14920% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $139 Regular price:$16918% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $139 Regular price:$16918% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $479 Regular price:$85944% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $239 Regular price:$32927% offUnit price /Unavailable
-
Davina Damask Beige - Becki Owens x Livabliss
Sale price: $119 Regular price:$1298% offUnit price /Unavailable -
Arch Hand Knotted Wool Area Rug
Sale price: $439 Regular price:$4390% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $139 Regular price:$15913% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $139 Regular price:$15913% offUnit price /Unavailable
-
Coby Cream Avant Garde Thick Luxe Area Rug
Sale price: $219 Regular price:$29927% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $239 Regular price:$31925% offUnit price /Unavailable








































