1
of
17
Loading...
Glastonbury Gray&White Trellis Wool&Cotton Area Rug - Clearance
This item is currently sold out.
You might want to check out these similar products:
Product Video
Product Video
Description
Description
| Collection: | Glastonbury |
|---|---|
| Colors: | White, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 40% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 5" |
Rug Maker's Note
Fashioning a sense of warmth that will radiate comfy vibes throughout your space, the Glastonbury Gray&White Trellis Wool&Cotton Area Rug Collection offers rustic inspired charm will transform your decor space and be the envy of your guests! The meticulously woven construction of these pieces boasts durability and will provide natural charm into your decor space. Made with Wool, Cotton in India, and has No Pile.
















