1
of
9
Loading...
Calion Luxury Faux Silk Rug with Fringes
This item is currently sold out.
You might want to check out these similar products:
Free Shipping
Product Video
Product Video
Description
Description
| Collection: | Calion |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, White, Black, Gray, Mustard, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Viscose, 50% Acrylic |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 2" |








