1
of
12
Loading...
Medallion Traditional Luxury Rug
Holdrege Premium Hand Knotted Wool Area Rug
This item is currently sold out.
You might want to check out these similar products:
Free Shipping
Product Video
Product Video
Description
Description
| Collection: | Holdrege |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Blue, Light Purple, Olive, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
| Fringe Length: | 0.5" |











