1
of
12
Loading...
Kadoka Hand Knotted Wool Area Rug
This item is currently sold out.
You might want to check out these similar products:
Free Shipping
Product Video
Product Video
Description
Description
| Collection: | Kadoka |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Light Purple, Purple, Dark Purple, Tan, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% NZWool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
| Fringe Length: | 1.3" |











