Free Shipping
Product Video
Product Video
Description
Description
| Collection: | Mcleod |
|---|---|
| Colors: | Blue, Medium Gray, Dark Brown, Light Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.28" |
| Fringe Length: | 1" |
Shop Similar Styles
-
Kanimbla Thick Luxe Avant Garde Rug
Sale price: $279 Regular price:$40932% offUnit price /Unavailable -
-
Barkisland Thick Luxe Oushak Rug
Sale price: $219 Regular price:$37942% offUnit price /Unavailable -
Galey Alix x Livabliss Vintage Oriental Boho Olive/Medium Brown Myrtle Avenue VI Area Rug
Sale price: $199 Regular price:$25923% offUnit price /Unavailable -
Collins Avenue I Vintage Oushak Area Rug
Sale price: $119 Regular price:$14920% offUnit price /Unavailable -
-
Ninoy Luxury Hand Knotted Wool & Viscose Area Rug
Sale price: $259 Regular price:$2590% offUnit price /Unavailable -
Airlia Cream Thick Luxe Area Rug
Sale price: $199 Regular price:$25923% offUnit price /Unavailable -
-
Washable
Off White Holi-4602 Washable Area Rug - Clearance
Sale price: $99 Regular price:$16941% offUnit price /Unavailable -
Gilmanton Thick Luxe Boutique Rug
Sale price: $219 Regular price:$26919% offUnit price /Unavailable -
-
Glengarry Thick Luxe Boutique Rug
Sale price: $259 Regular price:$44942% offUnit price /Unavailable -
Collins Avenue II Vintage Oushak Area Rug
Sale price: $119 Regular price:$14920% offUnit price /Unavailable -
Penkridge Sage Persian Style Rug
Sale price: $259 Regular price:$30916% offUnit price /Unavailable -
Amaru Green Textured Rug with Fringes
Sale price: $399 Regular price:$53926% offUnit price /Unavailable













































