Product Video
Product Video
Description
Description
| Collection: | Micaville |
|---|---|
| Colors: | Olive, Burgundy, Gray, Dark Purple, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Shop Similar Styles
-
Halayhayin Premium Rug - Clearance
Sale price: $199 Regular price:$23917% offUnit price /Unavailable -
Bolt Small Wool Rug - Clearance
Sale price: $199 Regular price:$33941% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $219 Regular price:$39945% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $359 Regular price:$67947% offUnit price /Unavailable
-
OutdoorSale price: $199 Regular price:$36946% offUnit price /Unavailable
-
Spurger Premium Handmade Wool Rug - Clearance
Sale price: $519 Regular price:$63919% offUnit price /Unavailable -
Jago Thick Luxe Area Rug - Clearance
Sale price: $519 Regular price:$1,02950% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $89 Regular price:$14940% offUnit price /Unavailable
-
Washable
-
Sale price: $459 Regular price:$62927% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $189 Regular price:$1995% offUnit price /Unavailable
-
-
Duong Beige & Rust Textured Rug with Fringes
Sale price: $199 Regular price:$27929% offUnit price /Unavailable -
Alois Tan Rich Textured Traditional Rug
Sale price: $239 Regular price:$32927% offUnit price /Unavailable -
Crescentia Green Textured Rug with Fringes
Sale price: $199 Regular price:$27929% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $279 Regular price:$48943% offUnit price /Unavailable






































