Navya Light Gray Luxe Hand Crafted Wool Area Rug
Free Shipping
Product Video
Product Video
Description
Description
| Collection: | Navya |
|---|---|
| Colors: | Tan, Gray, Denim, Light Gray, Pale Blue, Medium Gray |
| Construction: | Hand Crafted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
| Fringe Length: | 0.59" |
Shop Similar Styles
-
Akshay Beige Thick Luxe Area Rug
Sale price: $219 Regular price:$2294% offUnit price /Unavailable -
Whangamata Thick Luxe Boutique Rug
Sale price: $219 Regular price:$30929% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $69 Regular price:$12947% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $199 Regular price:$37947% offUnit price /Unavailable
-
Liverpool Blue Area Rug - Clearance
Sale price: $109 Regular price:$16936% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $239 Regular price:$31925% offUnit price /Unavailable
-
Ange Cream & Blue Rich Textured Rug
Sale price: $199 Regular price:$24920% offUnit price /Unavailable -
Vaeda Blue & Beige Thick Luxe Rug
Sale price: $239 Regular price:$28917% offUnit price /Unavailable -
Washable
-
Sale price: $199 Regular price:$27929% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $599 Regular price:$78924% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $259 Regular price:$31919% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $499 Regular price:$99950% offUnit price /Unavailable
-
Merv Beige Neutral Thick Luxe Statement Rug
Sale price: $219 Regular price:$29927% offUnit price /Unavailable -
WashableSale price: $119 Regular price:$1298% offUnit price /Unavailable
-
Washable








































