1
of
9
Loading...
Nella Luxe Wool Rug
This item is currently sold out.
You might want to check out these similar products:
Free Shipping
Product Video
Product Video
Description
Description
| Collection: | Nella |
|---|---|
| Colors: | Tan, Ivory, Gray, Light Brown, Light Gray |
| Construction: | Hand Crafted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
| Fringe Length: | 0.59" |








