1
of
5
Loading...
Paihia Tribal Hand Knotted Wool Rug
This item is currently sold out.
You might want to check out these similar products:
Free Shipping
Description
Description
| Collection: | Paihia |
|---|---|
| Colors: | Black, Cream, Dark Red, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.75" |
| Fringe Length: | 5" |




