1
of
7
Loading...
Powa Yellow Hand Knotted Wool Area Rug
This item is currently sold out.
You might want to check out these similar products:
Description
Description
| Collection: | Powa |
|---|---|
| Colors: | Light Beige, Beige, Medium Brown, Olive |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 80% NZWool, 20% Cotton / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 3" |






