Free Shipping
Product Video
Product Video
Description
Description
| Collection: | Stambaugh |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, White, Black, Gray, Mustard, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Viscose, 50% Acrylic |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 2" |
Shop Similar Styles
-
Meggett Luxury Fringed Faux Silk Rug
Sale price: $239 Regular price:$31925% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $219 Regular price:$27922% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $239 Regular price:$29920% offUnit price /Unavailable
-
-
Bellara Luxury Fringed Faux Silk Rug
Sale price: $149 Regular price:$17917% offUnit price /Unavailable -
-
Sale price: $119 Regular price:$20943% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $239 Regular price:$31925% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $259 Regular price:$48947% offUnit price /Unavailable
-
Ifama Textured Rug with Fringes
Sale price: $219 Regular price:$31931% offUnit price /Unavailable -
-
Kolin Textured Luxe Area Rug - Clearance
Sale price: $439 Regular price:$76943% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $239 Regular price:$29920% offUnit price /Unavailable
-
-
Witheridge Area Rug - Clearance
Sale price: $479 Regular price:$87946% offUnit price /Unavailable -
Standlake Textured Luxe Area Rug
Sale price: $219 Regular price:$30929% offUnit price /Unavailable









































