Free Shipping
Description
Description
| Collection: | Allgood |
|---|---|
| Colors: | Peach, Dark Red, Sage, Yellow, Dusty Pink, Navy |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 90% NZWool, 10% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 1" |
Shop Similar Styles
-
Blue Amiri Area Rug - Clearance
Sale price: $169 Regular price:$19915% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $219 Regular price:$38944% offUnit price /Unavailable
-
Seelyville Hand Knotted Wool Area Rug
Sale price: $579 Regular price:$5790% offUnit price /Unavailable -
Ina Hand Knotted Wool & Cotton Area Rug - Clearance
Sale price: $279 Regular price:$2790% offUnit price /Unavailable -
Caesar Hand Tufted Burnt Orange 1124 Wool Carpet
Sale price: $339 Regular price:$44924% offUnit price /Unavailable -
-
Conesus 1112 Hand Tufted Wool Area Rug
Sale price: $559 Regular price:$5590% offUnit price /Unavailable -
Asotin Hand Knotted Wool Area Rug - Clearance
Sale price: $1,599 Regular price:$1,5990% offUnit price /Unavailable -
Tan Amiri Area Rug - Clearance
Sale price: $459 Regular price:$55918% offUnit price /Unavailable -
Broomfield Hand Tufted Sage 1143 Area Rug
Sale price: $439 Regular price:$57924% offUnit price /Unavailable -
Barview Hand Knotted Wool Area Rug
Sale price: $179 Regular price:$23925% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $149 Regular price:$18921% offUnit price /Unavailable
-
Garissa Hand Knotted Wool & Viscose Area Rug
Sale price: $259 Regular price:$2590% offUnit price /Unavailable -
Kapaya Premium Wool Rug - Clearance
Sale price: $899 Regular price:$1,79950% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $219 Regular price:$25915% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $199 Regular price:$24920% offUnit price /Unavailable






































