Free Shipping
Product Video
Product Video
Description
Description
| Collection: | Lidia |
|---|---|
| Colors: | Tan, Ivory, Gray, Light Gray, Medium Gray |
| Construction: | Hand Crafted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
| Fringe Length: | 0.59" |
Shop Similar Styles
-
Sale price: $139 Regular price:$15913% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $139 Regular price:$15913% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $239 Regular price:$32927% offUnit price /Unavailable
-
Fetscher I Vintage Medallion Area Rug
Sale price: $199 Regular price:$27929% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $239 Regular price:$32927% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $239 Regular price:$32927% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $439 Regular price:$76943% offUnit price /Unavailable
-
-
Fetscher V Vintage Damask Area Rug
Sale price: $199 Regular price:$28931% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $379 Regular price:$70947% offUnit price /Unavailable
-
-
Almaas Sage Thick Luxe Area Rug
Sale price: $219 Regular price:$29927% offUnit price /Unavailable -
Vagia Blue Persian Machine Woven Jute Area Rug
Sale price: $139 Regular price:$1497% offUnit price /Unavailable -
Beige Akos Area Rug - Clearance
Sale price: $219 Regular price:$27922% offUnit price /Unavailable -
Lfalqe Gray Persian Machine Woven Jute Area Rug
Sale price: $139 Regular price:$1497% offUnit price /Unavailable -
Sashi Ivory Luxe Area Rug - Clearance
Sale price: $279 Regular price:$51946% offUnit price /Unavailable








































