Free Shipping
Product Video
Product Video
Description
Description
| Collection: | Nanna |
|---|---|
| Colors: | Tan, Olive, Light Gray, Pale Blue |
| Construction: | Hand Crafted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
| Fringe Length: | 0.59" |
Shop Similar Styles
-
WashableOutdoor
Margaret Damask Sage Washable Area Rug - Becki Owens x Livabliss
Sale price: $219 Regular price:$2294% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $279 Regular price:$38928% offUnit price /Unavailable
-
WashableOutdoor
Margaret Damask Sage & Gray Washable Area Rug - Becki Owens x Livabliss
Sale price: $219 Regular price:$24912% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $139 Regular price:$15913% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $199 Regular price:$32940% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $139 Regular price:$15913% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $139 Regular price:$15913% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $139 Regular price:$15913% offUnit price /Unavailable
-
Honon Olive Medallion Area Rug
Sale price: $189 Regular price:$1995% offUnit price /Unavailable -
-
Pryce Sage Thick Luxe Area Rug
Sale price: $219 Regular price:$40946% offUnit price /Unavailable -
Sale price: $279 Regular price:$38928% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $199 Regular price:$2199% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $139 Regular price:$16918% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $199 Regular price:$2199% offUnit price /Unavailable
-
Sale price: $199 Regular price:$26926% offUnit price /Unavailable










































